Μία ήττα και μία νίκη

Η εβδομάδα που τελειώνει σήμερα, υπήρξε δύσκολη για τους παίδες του συλλόγου μας. Τα παιδιά μας αγωνίστηκαν σε δύο αγώνες της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ και σημείωσαν μία ήττα την Τετάρτη (6 Μαρτίου) εντός έδρας και μία νίκη το Σάββατο (9 Μαρτίου) εκτός έδρας.

Ήττα με τον Άθλο

Το παιχνίδι της Τετάρτης έγινε στις 20:00 το βράδυ στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Σπυρίδωνα “ΔΙΟΣ ΜΕΛΑΘΡΟΝ”. Αντίπαλος ο Άθλος Αλεξάνδρειας, που εμφανίστηκε με πλήρεις διαθέσεις να διεκδικήσει την νίκη από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Το παιχνίδι είχε σε όλη του την διάρκεια μία άγρια ομορφιά, αλλά και πολύ σωματική επαφή. Οι δύο ομάδες πάλεψαν από την αρχή μέχρι το τέλος με όλες τους τις δυνάμεις, αλλά στο τέλος επικράτησαν στα σημεία οι φιλοξενούμενοι. Τελικό σκορ 64-70.

Νίκη με τον ΓΑΣ Αλεξάνδρειας

Το παιχνίδι του Σαββάτου έγινε στο 2ο Γυμνάσιο Αλεξάνδρειας στις 10:00 το πρωί. Αντίπαλος για δεύτερη φορά μέσα στην εβδομάδα μία ομάδα της Αλεξάνδρειας, ο ΓΑΣ. Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού τα παιδιά μας εμφανίστηκαν μουδιασμένα, όμως καθώς περνούσαν τα λεπτά κατάφεραν να ανακάμψουν και τελικά να πάρουν την νίκη. Τελικό σκορ 58-70.

Προπονητής: ΠρόιοςΠροπονητής: Σαραπτσής

Στο πρωτάθλημα ακολουθεί η διακοπή του Σαββατοκύριακου της Αποκριάς. Οπότε οι δύο εβδομάδες που ακολουθούν θα είναι περίοδος αποσυμφόρησης, ανασυγκρότησης και βελτίωσης για τις ομάδες πριν την τελική ευθεία της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος των παίδων.